Normal koşullarda gelir belgesiz kredi çekilmemektedir. Hiçbir şeyi olmayan biri kredi çekebilir mi? Bankalar istisnai bir kredi kampanyası sunmadığı sürede gelir belgesiz kredi vermek istememektedir. Kredi çekmek için gereken şartlardan bir tanesi geriye dönük olarak son altı aylık sigorta priminin ödenmesidir.

Bankadan kredi almak için başvuru gerçekleştirdikten sonra, başvurunun olumlu sonuçlanması için belirli şartların sağlanması gerekir. Nakit ihtiyacını karşılayacak kadar parası bulunmayan kişiler kredilerden yararlanır. Kredi notu yüksek olan birçok kişi kolayca paketlerden yararlanabilir. Ancak bankalar kredi verirken sadece kredi notunu baz almamaktadır. Kredi talep eden kişilerin harcama alışkanlıkları da önemlidir.

Gelir Belgesi Nedir?

Gelir belgesi kişinin aylık gelir durumunu gösteren belgelerden bir tanesidir. Gelir belgesi şahsa özeldir. Kişi sadece kendi gelir belgesi üzerinden işlem gerçekleştirebilir. Finansal işlemlerde ihtiyaç duyulan gelir belgesi, vatandaşların aylık net kazancını belgeler.

Gelir Belgesi Nereden Alınır?

Gelir belgesi almak isteyen kişiler bordrosunu e-devlet üzerinden elde edebilir. Özel kurumlarda çalışanlar gelir belgesini çalıştıkları kurumdan da temin etmelidir. BAĞKUR’a bağlı çalışanlar ise gelir belgesi beyanı için vergi levhalarını göstermelidir.

Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi?

Sigortası olmayan kişilerde bankalardan kredi talep edebilir. Bankada belirli bir geçmişi olan, kredi notu iyi seviyede olan kişilerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanır. Bankaların kredi verirken aradıkları ilk şartlardan bir tanesi gelir belgesidir. Çalışmayan kişilerin yüksek limitli kredi çekmeleri son derece zordur.

Yeni Çalışmaya Başlayanlar Ne Zaman Kredi Çekebilir?

Gelir belgesi olmayan fakat yeni işe başlayan kişiler kolay kredi çekemez. Kredi için en az üç ay geçmesi gerekir. Üç ay geçmeden başvuru yapar ve olumsuz yanıt alırsanız kredi notunuz düşecektir.

Şubeye Gitmeden Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Kullanılır?

Kredi taleplerinde bulunmak isteyenler Pandemi sonrasında bankalara gitmek istememektedir. Artık bankalar internet üzerinden müşterisini şubeye gelmeden kredisini onaylayabiliyor. Bu sayede kredi ihtiyacı olan kişiler internet üzerinden başvuru yaparak gelir belgesiz kredi çekebilir. Şubeye gitmeden gelir belgesiz kredi kullanmak için bankada vadesiz TL hesabınızın olması gerekir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Hiçbir şeyi olmayan biri kredi çekebilir mi? Normal şartlarda çalışmayan kişilerin gelir belgesi olmadan kredi çekmesi için kefil talep edilir. Kefilin dışında ek belgelerde istenebilir. İstenen şartları karşılamanız durumunda kredi taleplerinizi iletebilirsiniz. Bazı özel bankalar gelir belgesiz kredi konusunda sizlere kolaylık sağlıyor.