Ülkemizde yaşanan enflasyonun üzerindeki etkilerinden söz eden Recep Tayyip Erdoğan;

CB Erdoğan: Düşük faizin enflasyon üzerindeki olumlu etkilerini daha çok hissedeceğiz. dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Haliç Kongre Merkezinde Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada mevcut düşük faizin enflasyon üzerindeki etkilerinden söz etti.

Erdoğan: “Avrupa ve ABD dahil dünyanın bir çok ülkesinde  en büyük sıkıntı mevcut hayat pahalılığından adım çözüme ulaştırıyoruz. Düşük faiz politikamızın enflasyon üzerindeki olumlu etkilerini yakında daha çok hissedeceğiz” dedi

Konuşmasında yerli üretim TOGG arabalarından bahseden Erdoğan, “29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 99’uncu yılına bir armağan olarak Togg’un Gemlik’teki en son teknolojiye sahip üretim üssünü hizmete açtık. Akıllı cihaz diye tabir edilen Togg’un testleri devam ediyor. Birkaç ay içinde Togg’u yollarımızda görmeye başlıyoruz. Devrim otomobillerini engelleyenlere cevabımızı Gemlik’ten devrin otomobiliyle verdik” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: “Savunma sanayi projelerimizin bütçesini 5,5 milyar dolardan, ihale süreci devam edenlerle birlikte 75 milyar doların üzerine çıkardık. Yurt içi petrol üretimimizi, önümüzdeki yıl günlük 100 bin varile çıkartmayı planlıyoruz. İnşallah birkaç ay içinde Türkiye’nin ve Türk sanayisinin gurur vesilesi olacak TOGG’u yollarda görmeye başlıyoruz.”

Erdoğan: Bugün atacağımız adımların neticelerini gelecekte göreceğiz. Biz başkalarının eksik ve hatalarına değil her zaman kendimize odaklandık, kendimizi geliştirmeye çalıştık. Doğru bildiğimiz yolda yürümekten asla çekinmedik. Meyve veren ağacı taşlamayı hatta mümkünse kökünü kurutmaya çalışan zihniyet karşımızda yer aldı. Yapamazsınız dediler. Ama biz bunların hiçbirine eyvallah etmedik, boyun eğmedik. Unutmayın inanç tekeden bile süt çıkarır inancıyla ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam ettik.