Yatırım sepetleri kişisel olarak yatırımcı profilleriniz göz önünde tutularak hazırlanmış olup, korumacı akıllı fon sepeti yatırımlarında uzun vadeli ve daha az dalgalanmayı amaçlayan yatırımcılara yönelik tasarlanmıştır. Yatırım sepetleri profesyonel yatırım süreçlerinde birikiminizi doğru şekilde yönlendirebilmeniz için tasarlanmış sepetlerdir. Korumacı akıllı fon sepetleri diğerlerine oranla daha az risk almayı tercih eden yatırımcılara yönelik tasarlanmıştır. Bu nedenle korumacı yatırım sepetinde Para Piyasası Fonu %85 oranla yatırımların ağırlıklı bölümünü oluşturur. Bunun sonucunda hedeflenen şey varlık çeşitlenmesi sağlayarak, risk dengesi sonrasında gelir artışıdır.

Yatırım Fonu Nedir?

Yatırımcıların mevcut olan birikimlerini bu konuda profesyonelleşmiş yöneticiler tarafından çeşitli para ve sermaye piyasalarında değerlendirerek gelir elde etmeyi amaçlayan bir yatırım aracıdır. Bu yatırım fonlarının çalışma şekli, piyasayı sürekli olarak izleyen profesyonellerce minimum risk ve maksimum getiri esasıyla yatırımlarınızı değerlendirmektir. Piyasalardaki değişmeler anında analiz edilerek olabilecek en hızlı biçimde yatırım fonu stratejisi sınırları içinde fon içerisine dahil olan kıymetler aktif bir biçimde yönetilir. Bu şekilde de kıymetlerinizi sizlere en marjinal faydayı sağlaması hedeflenir.

Fon Hesabı Açmak Ücretli mi?

Hayır. Yatırım hesabı açılışında sizin için Merkezi Kayıt Kuruluşunda açılış nedeniyle oluşan masraflarla da birlikte herhangi bir hesap açılış yahut hesap işletim nedenli bir ücret talep edilmez.                      

Fon Almak Para Kazandırır Mı?

Fonlar sahip oldukları menkul değerler üzerinden kar payı ve faiz geliri ile aktif gelire erişirler. Fonda elde edilen kazançlar toplam kazanç tablosuna yansır.

Fonların Avantajları Nelerdir?

  • Bireysel tasarruflarınızda bulunan kıymetler için profesyonel kişilerden hizmet alabilirsiniz.
  • Küçük tasarruflarınızda dahi büyük yatırımcıların fırsatlarını kullanabilme şansı elde edersiniz.
  • Yatırım pörtföyünüzü çeşitlendirerek, riski azaltabilir ve olabilecek maksimum getiriyi elde edersiniz.
  • Pörtföyünüzde bulunan değerlerinizi güncel değeri üzerinden zahmetsizce nakde dönüştürebilirsiniz.
  • Kısa sürede profesyonel bir yardım aldığınızdan kazanç elde edebilirsiniz.

 

Akbank En Risksiz Fon Hangisi?

Ak Portföy Para Piyasası Fonu, Akbank’ın profesyonel fon yöneticilerince yönetilmekte olup risk almak istemeyen ancak yatırımlarının mevcut ederlerini korumak isteyen yatırımcılar için en uygun fondur. Korumacı akıllı fon sepeti ise daha az risk almayı tercih eden yatırımcılara yönelik hazırlanmıştır.