Para piyasası fonu, yatırım yapmak isteyenlerin, likit kalabilmek ve birikimlerini kısa süreli araçlarla değerlendirme yoluna gittikleri bir sistemdir. Halkbank para piyasası fonu diğer bir deyişle Halkbank yatırım fonu ise; Halkbank’ın farklı ve çeşitli fonlar vasıtasıyla, yatırımcılarına düzenli ve oldukça az riskle ciddi kazançlar sağlamak amacında olan bir alternatif yatırım aracı hizmetidir. Yatırımcılar Halkbank para piyasası fonlarını değerlendirirken bir vade sınırlaması olmadan diledikleri zaman fonlarını paraya çevirebilirler.

 

Halkbank Para Piyasası Fonu Nasıl Alınır?

 

Halkbank para piyasası fonu nasıl alınır ve alırken nelere dikkat etmek gerekir soruları merak edilen konular arasındadır. Öncelikle bu fonları almak oldukça kolay bir işlem gerektirir. Eğer FON24 hesabına sahip değilseniz online şubeden hızlı bir şekilde aktive edebilir, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayabilir ya da en yakındaki şubeye gidebilirsiniz. Fon alırken bilinmesi gereken bir gerçek vardır. O da kesin bir getiri garantisi yoktur. Yani risk vardır ama riski azdır. Tabi alırken geçmiş dönemdeki getirileri baz alınabilir ama bu gelecek dönem için bir garanti değil sadece fikir verir.

 

Halkbank Para Piyasası Fonu Kazandırır Mı?

 

Peki Halkbank para piyasası fonu kazandırır mı, ne kazandırır? Öncelikle fona ait olan portföylerde değer artışı beklenir. Buna ek olarak, değerinde artış olan bir menkul kıymetin satılması halinde de, sermaye kazancı elde edilmiş olacaktır. Fonda bulunan portföylerden kar payı ve faiz elde edilebilmektedir. Zarar ettirme ihtimali de mutlak suretle vardır ama yukarıda belirttiğimiz gibi zarar riski daha azdır. Fon alımlarında, bir alımda en az 1000 pay alınması gerekmektedir. Bankanın yatırımcılara fon katılma payı için satım işlemleri; hafta içi 18.00-24.00 arası saat 18.00 de netleşen ve bir sonraki gün için geçerli olan fiyat üstünden hesaplanarak yapılır. 24.00-18.00 arası işlemler ise o iş gününe belirtilmiş olan fiyat üzerinden yapılır.

 

Halkbank Para Piyasası Fonu Faiz Midir?

 

Son olarak, merak edilen bir konuda Halkbank para piyasası fonu yani FON24 faiz midir konusudur. Sonuç olarak herhangi bir işlem yapmadan sürekli bir gelir kazanma durumu ve ihtimali mevcut olduğu için hesaptaki para bir faiz mantığında değer kazanmaktadır. Ancak yatırımcılar isterlerse faiz olmadan paranın değerlendirilmesini isteyebilirler. Halkbank fon hesapları yatırımcının talebi doğrultusunda Halkbank müşteri hizmetleri 444 0 400 üzerinden kapatılabilir.