PTT ile beraber hareket eden AktifBank resmi internet sitesi üzerinden yeni bir açıklama yayınladı. Diğer bankaların tam aksine maaş paramini baz almadığını belirtmiş olan Aktif Bank maaş hesabını 3 seneliğine PTT bünyesine taşımış olan her vatandaşa 3bin 600 Türk lirası tutarında promosyon hizmetinin verileceğine dikkat çekti. Buna ilave olarak bir de emekliler için özel olarak kredi hizmeti vereceğini açıklayan banka ayrıntıları şu şekilde paylaştı.

Aktif Banktan Emeklilere Kredi

Aktif Bank tarafından düzenlenmiş olan emekli kredisi kampanyası içeriğine göre emeklilere maaş hesapları karşılığında nakit olarak destek verileceğini belirtti. Banka kredi hizmeti kapsamında verilecek olan bu desteğin kişinin ödeme performansına bağlı olarak farklı olabileceğini açıkladı. Emekli vatandaşların maaş tutarına bakılmaksızın hesabını PTT şubesine taşımış olan her emekli vatandaşa 3 bin 600 TL’lik promosyon ödemesi yapılacağını açıklayan Aktif Bank ayrıca emekli olan bireylere kredi hizmetinin de verileceğini söyledi.

Bankanın bahsetmiş olduğu kredi ürününe ilişkin ayrıntıları paylaştı. Aktif Bank’ın kendi resmi internet sitesi aracılığı ile açıklanmış olan emekli kredisi kampanyasına göre ilk olarak 80.000 TL’lik üst limit ile duyurulmuş olan kredi kampanyasında güncelleme yapılarak, üst limiti 100.000 TL olarak açıklayan Aktif Bank azami vade sayısını ise 36 ay olacağını belirtti. Aktif Bank başlangıç faizi olarak %2,69 olarak belirlenen emeklilik kredisi kampanyasından her emekli bireyin bu kampanyadan faydalanabileceğini belirtti.

Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli vatandaşlara emekli kredisi ürününden ve promosyon hizmetinden faydalanmak isteyen bireylerin ilk önce PTT’nin resmi kanalları aracılığı ile almış oldukları maaş hesaplarını taşımaları gerektiğini duyuran Aktif Bank taşıma talimatının aktif olması ile beraber 3 bin 600 TL’lik promosyon tutarının hesaplara ilave edileceğini ifade etti. 100.000 TL’lik üst limit ile açıklanmış olan emekli kredisi fırsatından faydalanmak isteyen tüketicilerin ise aktif Bank’ın resmi internet sitesi veya mobil uygulaması aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilecekleri ifade edildi.

Aktif Bank Emekli Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

Emekli olan vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarını kredi ürünü ile karşılayabileceğini açıklayan Aktif Bank hizmetine ilişkin örnek bir hesaplama tablosu oluşturdu. Oluşturulan bu tabloya göre bankadan 70.000 TL tutarında kredi almak isteyen emeklilerin %2,69’luk faiz oranı ve 24 ay vade karşılığında ödeyecek oldukları aylık taksit oranı 4.603,27 TL olacağını açıkladı. Emekli kredisi imkanından ve promosyon avantajından ya faydalanmak isteyen emekli vatandaşların ilk önce PTT’nin resmi kanalları ile maaş hesaplarını taşımaları gerekiyor. Diğer bankaların maaş oranını baz alan Aktif Bank yapmış olduğu promosyon kampanyasında herhangi bir şart aramadığını belirtti. Emekli vatandaşın maaş hesabı 3 sene süreyle PTT bünyesine alan Her vatandaşa 3bin 600 TL promosyon hizmeti vereceğini açıkladı.

Aktif Bank Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Emekli Vatandaşlara Bir Duyuru Yaptı

Aktif bankacılık işlemlerini Türkiye’nin herhangi bir yerinde PTT aracılığı ile anında kolay bir şekilde gerçekleştirme olanağı sunuyor. Aktif Bank Türkiye’de PTT ile online iş birliğini sağlayan ilk banka olarak hesaptan hızlı bir şekilde işlem yapmanın ayrıcalığını sunmuş bulunuyor.

Aktif Bank tarafından düzenlenmiş olan emekli kredisi kampanyasında ve emeklilere maaş hesaplarını PTT’ye aktarmaları sonrasında nakit desteğin hesaplara ödeneceğini açıkladı. Banka kredi hizmetince verilecek olan nakit desteği kişinin ödeme durumuna bağlı olarak değişiklik olabileceğini duyurdu. PTT’ye maaşını taşımış olan her emekliye yapılacak olan 3bin 600 TL’lik promosyon ödemesi maaşı aktif olan her emekli vatandaşa verilecek.