Dolar ile alakalı son dakika gelişmeler ve Euro’dan sonra durum piyasalarının açılmış olduğu 24 Şubat Cuma günü vatandaşlar yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. Pek çok sayıda kişi haftanın son işlem gününde güncel fiyatları arama motorlarında sorguluyor. Ayrıntılar şu şekilde yer alıyor

Dolar ile alakalı son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Diğer yandan önceki kapanışı 1.128,82 eden yapmış olan gram altın bugün 1. 125,08 TL alış 1.125.28 TL satış fiyatından işlem görüyor. Bir önceki kapanışını 8.344,00 TL üzerinden yapmış olan cumhuriyet altını ise 8.344,00 liradan alışı yapılıyor ve 8.344,00 liradan satışı gerçekleştiriliyor. Pek çok kişi arama motorlarında dolar ve euro ile alakalı güncel olan fiyatları sorguluyor.

Euro ve Doların Güncel Fiyatı Ne Kadar

Dolar önceki kapanışını 19,2768 TL öten yapmış bulunuyor. Doların şimdiki fiyatı ise 19,27 TL alışı olurken 19,27 TL satış fiyatından işlem görüyor. Euro’nun önceki kapanışı 20,0836 TL’den yapmış bulunuyor. Yüzde 0.1′ luk bir değişim yaşamış olan euro ise bugün aşağı ibreyi göstermiş bulunuyor. Euro şu anda 21,06 TL alışı ve 21,06 satış fiyatına sahiptir. Altın fiyatları için Yükseliş tarihini vermiş olan İslam Memiş elinde altın olanları da uyardı.

İslam Memiş’ten Uyarı

Altın ve para piyasaları uzmanı olan İslam Memiş çarpıcı bir açıklamada bulundu. Orta ve uzun vadede özellikle yukarı yönlü hareketlerde yeni rekorların olacağını bilmekte yarar var şubat ayı içinde son bir geri çekilme ama Haziran ayından sonraki süreçlerde yukarı yönde hareketleri devam edecek 1 gram altın karşımızda olabilir diye tahminlerini ifade etti. Dolar ve Euro’da son durumu detaylı bir şekilde öğrenmek isteyenler arama motorlarında yapmış oldukları araştırmalara daha da hız verdi. Bir önceki kapanışı %0,06 artış ile 19,2768 TL’den yapan USD geçtiğimiz gün 19,2768 TL alış 19,2787 satış fiyatından işlem görmüştür.

Haftanın Son Günü Dolar ve Euro da Son Durum

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararının açıklandığı günün sonrasında dolar TL kuru 19,27 TL’den güne başlarken Euro TL kuru 21,06 TL’den işlem görmeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası %9 olan politika faizi 50 baz puan indirimle %8.50 TL’ye çekti. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nda yaşanan deprem felaketinin ekonomiye etkilerinin olacağını fakat orta vadede kalıcı etkilerinin olmayacağını öngördüklerini açıkladı. Para politikası kurulundan yapılmış olan açıklamaya göre kurul yaşanan felaketin etkilerinin en düşük seviyeleri indirmesi ve gerekli dönüşümün desteklenmesi maksadıyla uygun finansal şartların oluşmasını öncelikle olduğunu ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın kur korumalı mevduata getirmiş olduğu politika faizi %8,5 artı %3 olan faizdeki %3’lük sınırın kaldırılmasını sonrasında kur korumalı mevduata biriken tutar artmaya devam ediyor. 17 Şubat tarihi ile birlikte Merkez Bankası brüt döviz rezerveleri 2 milyar 241 milyon dolardan azalmıştır. Döviz kurları her gün yakından takip ediliyor. Dolar ve Euro ne kadar kaç TL sorusu günün en çok merak edilen soruları arasında yer alıyor. 24 Şubat 2023 Cuma dolar ve euro fiyatları şu şekilde açıklandı. Dolar fiyatları günü yukarı yönlü yeşil renkte ibreyi göstererek artışa geçti. Dolar kuru anlık %0,01 oranında artışla 18,87 liradan işlem gördü. Dolar kuru fiyatı bugün en yüksek 18,90 TL’den en düşük ise 18,79 TL seviyesini görmüş bulunuyor.