İş Bankası EFT saatleri İş Bankası müşterileri tarafından sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Türkiye İş Bankası güncel EFT saatleri nedir? Türkiye İş Bankası üzerinden haftasonu EFT işlemleri gerçekleştirilebilir mi? Merak edilen 2022 İş Bankası EFT saatlerini sizler için araştırdık.

Türkiye İş Bankası Güncel EFT Saatleri 2022

Elektronik Fon Transferi (EFT) bankalar arasında gerçekleştirilen TL cinsinden para transferlerine verilen isimdir. EFT işlemleri için belirlenen saatler bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Türkiye İş Bankası üzerinden EFT işlemlerinizi tam mesai günlerinde 08:30 ila 17:00 saatleri arasında, yarım mesai günleri içerisinde ise 08:30 – 11:45 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Yine Türkiye İş Bankası tarafından bildirilen İş Bankası güncel EFT saatlerine göre çoklu para aktarma ile EFT işlemleri ise yine tam mesai günleri içerisinde 08:30 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye İş Bankası kanalları üzerinden gerçekleştirilebilecek EFT işlemleri için bir alt limit bulunmamakla birlikte üst limit ise 300.000 TL olarak belirlenmiştir. İş Bankası üzerinden 16:00’dan sonra gerçekleştirilen EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırılıp geç EFT işlem ücreti alınmaktadır. İş Bankası üzerinden yapmak istediğiniz para transferi işlemlerinizi internet bankacılığı, mobil şube, ATM ya da İş Bankası şubeleri veya İş Bankası çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye İş Bankası EFT ücretleri kullanılan kanala ve transfer edilen para miktarına göre değişmekte. Türkiye İş Bankası internet şubesi veya İş Cep Mobil Şube’yi kullanarak İş Bankası para transferi işlemlerinizi daha uygun komisyon oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye İş Bankası üzerinden herhangi bir kanalı kullanarak yaptığınız EFT işlemlerinde transfer etmek istediğiniz paranın alıcı hesaba geçmesi 5 ile 30 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bir hata olduğunuz EFT işlemlerinizin internet bankacılığı ya da çağrı merkezi üzerinden iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Haftasonu EFT Yapılabilir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftasonları ve resmi tatillerde çalışmadığından dolayı, haftasonu hiçbir bankada EFT işlemleri gerçekleştirilememektedir.

Türkiye İş Bankası FAST ile EFT Oluyor Mu?

Son yıllarda kullanılmaya başlanan ve kullanıcılara birçok kolaylık sağlayan FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sistemi Türkiye İş Bankası tarafından da müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Türkiye İş Bankası internet bankacılığı şubesi ya da İş Cep Mobil Şube kullanıcılarının hizmetine sunulan FAST ile haftasonları dahil her gün 7/24 İş Bankası EFT saatlerine bağlı kalmadan para transferi gerçekleştirmeniz mümkün.