Anadolubank uzun yıllardır sürdürülebilir tarımı desteklemektedir. Anadolubank, 1961’den beri Türkiye pazarına kaliteli finansal hizmetler sunan lider bir Türk bankasıdır. Anadolubank, sürdürülebilir tarımı destekleme konusunda zengin bir geçmişe sahiptir, bu nedenle Dünya Tarımsal Ormancılık Merkezi’ni (ICRAF) ve Uluslararası Koruma Birliği’ni destekleme kararı almıştır. Doğanın (IUCN). Anadolubank, ormanları koruma ve çiftçilere finansman sağlama çalışmaları kapsamında Türkiye’de her yıl 500 milyondan fazla ağaca destek vermektedir. Anadolubank, dünya çapında organik tarımın yaygınlaşmasına yardımcı olan Organik Ticaret Derneği (OTA) gibi organik sertifika programlarına verdiği destekle de organik tarımı desteklemektedir.

Bir Türk bankası olan Anadolubank, ağındaki çiftçi sayısını artırmak ve sürdürülebilir tarımı desteklemek için var gücüyle çalışıyor.Anadolubank, 20 yılı aşkın süredir sürdürülebilir tarımı destekleyen bir kurumdur. Banka, geçtiğimiz günlerde organik tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere finansal destek sağlayan “Sürdürülebilir Tarım Destek Programı” adlı bir program başlatmıştır. Anadolubank’ın amacı, sadece finansal destek sağlamakla kalmayıp, teknik yardım, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle de çiftçilerin potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Anadolubank, 1999 yılından bu yana sürdürülebilir tarımı destekleyen bir Türk bankasıdır. Ayrıca 2013 yılından bu yana Global Alliance for Better Nutrition (GAIN) üyesidir.

Anadolubank, iş yapış şekillerinde sürdürülebilirliği benimseyen ender bankalardan biri ve bunu uzun yıllardır sürdürüyor. Sürdürülebilir tarım, beslenme ve sağlıkla ilgili projelere yatırım yaptılar. Anadolubank, iş yapış şekillerinde sürdürülebilirliği benimseyen ender bankalardan biri ve bunu uzun yıllardır sürdürüyor. Sürdürülebilir tarım, beslenme ve sağlıkla ilgili projelere yatırım yaptılar. Anadolubank, sürdürülebilir tarımı desteklemek için adım atmış bir Türk bankasıdır. Anadolubank, sürdürülebilir tarımı destekleyen bir şirket örneğidir ve bu amaçla birçok yatırım yapmıştır. Bu nedenle Anadolubank, bölgesindeki çiftçilere finansal destek sağlayabiliyor. Anadolubank, çiftçilere kredi, ürün sigortası ve diğer yardım araçlarıyla destek sağlamaktadır. Ayrıca müşterilerini yerel çiftliklerden yiyecek satın almaya ve karbon ayak izlerini azaltmaya teşvik ediyor.

Banka, sürdürülebilir tarımı desteklemek için yerel çiftçilerle ortaklık kuruyor. Anadolubank, toprağına ve ürününe uzun vadeli bağlılık duyan çiftçilere kredi ve hibeler sağlayarak sürdürülebilir tarım uygulamalarını desteklemektedir. Ayrıca herhangi bir teminat olmaksızın ekipman alımı için düşük faizli krediler sunarlar.Anadolubank, sürdürülebilir tarıma büyük ölçekte yatırım yaparak yerel ekonomiyi desteklemeye kararlıdır. Ayrıca teminatsız ekipman alımı için düşük faizli kredi gibi çevre dostu hizmetler sunmakta ve gençleri çevreye olan etkilerinin farkında olan daha bilinçli bireyler olarak yetiştirmek için eğitim programları sunmaktadır. Anadolubank, 30 yılı aşkın süredir sürdürülebilir tarımı destekleyen bir bankadır. 1980’lerden beri çiftçilerle çalışıyorlar ve şu anda Türkiye’nin en büyük tarım bankalarından biri. Anadolubank, 30 yılı aşkın süredir sürdürülebilir tarımı destekleyen bir bankadır. 1980’lerden beri çiftçilerle çalışıyorlar ve şu anda Türkiye’nin en büyük tarım bankalarından biri. Anadolubank, çiftçilerin ve tarım işletmelerinin çiftçilik faaliyetlerini desteklemek ve sürdürülebilir üretim uygulamaları için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla hizmet vermektedir. Banka ayrıca, yeni teknolojilere yatırım yapmak veya çiftliklerinde yeni uygulamaları hayata geçirmek isteyen çiftçilere kredi sağlamakta, eğitim, çevre koruma ve tarım kültürünün tanıtılmasına odaklanan projeleri desteklemek için hibe vermektedir.

anadolu bank resmi

Anadolubank, onlarca yıldır sürdürülebilir tarımı destekliyor. Bölgedeki çiftçilere ve küçük işletmelere yardımcı olan çeşitli programları var. Anadolubank, beş milyondan fazla müşterisi ve Türkiye genelinde 10 milyonu aşkın kişiye hizmet veren 8.000 çalışanı ile Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarından biridir. Anadolubank, tarım sektörünün geliştirilmesi ve üreticilere kredi sağlanması, çiftçi ve tarım işletmelerinin pazarlama ve satış desteği konularında çalışanlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 1.700 çalışanı ile yalnızca bu sektörde faaliyet gösteren, tarım sektöründe de güçlü bir konuma sahiptir.20 yıldır sürdürülebilir tarımı destekleyen Anadolubank, şimdi de sektörü desteklemek için yeni bir program geliştiriyor.

Anadolubank’ın yeni programı, çevreye duyarlı, ekonomik açıdan sürdürülebilir ve sosyal açıdan adil tarımsal uygulamalar olarak tanımlanabilecek sürdürülebilir tarıma odaklanacaktır. Banka, çiftçilerin gelirlerini artırmaları için mali destek de sağlayacak. Anadolubank, Ankara’da ilk projesine başladığı 1996 yılından bu yana Türkiye’de sürdürülebilir tarımı destekliyor. Anadolubank, bu proje ile yerel çiftçilere yeni bir organik çiftlik kurmaları için ücretsiz arazi ve tarım ekipmanı sağlayarak destek olmuştur. Ayrıca yerel çiftçilere organik tarım teknikleri konusunda eğitimler de verdiler. Bugün Anadolubank, entegre mahsul-hayvancılık sistemleri; entegre hayvancılık-hayvancılık sistemleri; ekoturizm; organik gıda üretimi; ve tarımsal ormancılık uygulamaları.