Ripple Kripto endüstrisindeki insanlara yardımcı olmak için tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir platform. Platform, kripto meraklılarının madeni paralarını alıp satabilecekleri veya kripto hakkında en son haberleri öğrenebilecekleri merkezi olmayan bir pazar yeridir. Ayrıca kripto para birimleri hakkında konuşmak isteyenler için bir sohbet odası vardır. Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve ortağı Jed McCaleb tarafından oluşturuldu. Platform 2016’dan beri var ve dünya çapında 100.000’den fazla kullanıcıyı bir araya getirdi. Chris Larsen, bunun kripto endüstrisi için insanların herhangi bir dolandırıcılık veya dolandırıcılık korkusu olmadan kripto para birimlerine girmesini kolaylaştıracak yeni bir çağın başlangıcı olacağını umduğunu söylüyor.Ripple, bankası olmayan ve banka hesabı olmayanlara finansal hizmetler sağlamaya odaklanan bir kripto para birimidir. Şirket, ürünlerini zaten kullanan 100’den fazla bankayla etkileyici bir performans geçmişine sahiptir. Ancak, 2018’de %70’in üzerinde bir fiyat düşüşü ile son zamanlarda mücadele ediyor. Şirketin, insanların herhangi bir ücret ödemeden bir ülkeden diğerine para göndermesine olanak tanıyan MoneyGram ile yakın tarihli ortaklığı, Ripple için işleri tersine çevirebilir.

Ripple, blockchain teknolojisi üzerine kurulu küresel bir yerleşim ağı ve ödeme sistemidir. Ripple, geleneksel finansal sistem ile kripto para birimleri arasındaki boşluğu kapatmak için çalışıyor. Ripple, 2012 yılında şu anda şirketin CEO’ları olan Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından kuruldu. Şirket ayrıca, kripto para piyasasına likidite sağlamak için tasarlanmış XRP II adlı ayrı bir varlığa sahiptir.Ripple, Bitcoin veya Ethereum’dan daha verimli olabilecek bir şekilde işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olabileceği için kripto endüstrisi için bir umut gibi görünüyor.

Ripple, son birkaç aydır popülerlik kazanan blockchain tabanlı bir ödeme platformudur. Bu yazımızda Ripple’ın ne olduğunu ve diğer kripto para birimlerinden nasıl farklı olduğunu tartışacağız. Ayrıca Ripple’ın kripto endüstrisine nasıl baktığını ve bir bütün olarak endüstri için geleceğinin neler olabileceğini tartışacağız. Ripple, son birkaç aydır popülerlik kazanan blockchain tabanlı bir ödeme platformudur. Bankalar veya kredi kartı şirketleri gibi üçüncü taraflardan geçmek zorunda kalmadan insanların farklı dijital varlık biçimlerini birbirleriyle değiştirmelerine olanak tanıyan açık kaynaklı bir projedir. Ayrıca kendi başına bir para birimi olarak kullanılmak yerine bankalar ve finans kurumları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu da onu Bitcoin veya Ethereum’dan daha istikrarlı bir şey arayanlar için daha çekici kılar.Ripple ilk olarak 2012’de tanıtıldı ve o zamandan beri birçok kişi tarafından Bitcoin’e alternatif olarak görülen en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi.

 

Ripple Labs, finansal işlemler için dağıtılmış bir defter protokolü oluşturan San Francisco merkezli bir şirkettir.Ripple, açık kaynaklı, küresel bir ödeme ağıdır ve Ripple Labs LLC, bankalara, ödeme sağlayıcılarına, dijital varlık borsalarına ve şirketlere kurumsal yazılım çözümleri sunar.Ripple, 2018’in başından bu yana fiyatında bir artış gördü ve bir XRP’nin fiyatı 8 Ocak 2018’de 3,87 dolara ulaştı.Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, “2018 kripto boğa piyasasının yılı olacak” yorumunu yaptı.Fiyatındaki bu kadar büyük bir artışla Ripple, yatırımcılar için karlı bir yatırım olma yolunda ilerliyor gibi görünüyor.

 

Son zamanlarda kripto para birimlerinin yükselişiyle birlikte, blok zinciri teknolojisi gündemde. Ama Ripple nedir? Ödeme çözümlerinden havale işlemlerine kadar çok çeşitli hizmetler sunan bir şirkettir. Ripple’ın amacı, insanların sınır ötesi ve dünya çapında para göndermesini kolaylaştırmaktır.Ripple, bankaların ve finans kurumlarının dünya çapında para göndermesini sağlayan, blok zinciri tabanlı bir uluslararası ödeme ağıdır.Ripple, büyümeye ve ivme kazanmaya devam ederken kripto endüstrisine umutla bakıyor. Ripple, son müşteriye odaklandığı için bunu başardı – müşterileri, sınır ötesi ödemeler için Ripple’ın ürünlerini kullanabilen bankalardır.Ripple, şimdiye kadar benzersiz pazarlama stratejilerinin ve ürün tekliflerinin bir kanıtı olan değerini koruyabilen birkaç kripto para biriminden biridir.

Ripple, küresel ödeme sorunlarına çözüm sağlamaya odaklanan bir kripto para birimi şirketidir.CoinDesk tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda Ripple, dünyanın en değerli üçüncü kripto para birimi olarak sıralanıyor. Şu anda 1,41 dolardan işlem görüyor. Jeton, 2000’den 2007’ye kadar faaliyet gösteren bir çevrimiçi ödeme sistemi ve dijital para birimi değişimi olan eDonkey2000’in kurucu ortakları olan Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından 2012 yılında oluşturuldu.Ripple, Ocak 2018’de 4 milyar dolara ulaşan piyasa değeriyle son birkaç yılda önemli bir büyüme kaydetti. Bu, birçok kişinin yakında piyasa değeri ve değeri açısından en değerli ikinci kripto para birimi olarak Ethereum’u geçeceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.