Blog yazarak para kazanmak, günümüzde birçok kişinin hayali olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Ancak uğraş olmadan da başarı beklemek yanlıştır. Blog sitesi açarak hatırı sayılır gelir elde eden kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Blog yazan kimseye Blogger denir. Birçok blogger, bu işe hobi olarak başlayıp maaş alır gibi paralar kazanmaktadırlar.

Blog nasıl açılır?

Blog oluşturmak için şu yollar izlenir:

Öncelikle oturum açılır,daha sonra sol taraftaki aşağı ok’a tıklanır,ekrana gelen yeni bloga tıklanır,blog için bir isim yazılır,ileri tıklanır,bir blog adresi ya da url seçilir ve kaydet’e tıklanır. böylece blog açılmış olur. Blog ilk açıldığında siteadı.blogspot.com olarak açılsa da daha sonra yeni bir domain alınarak siteadı.com ya da diğer uzantılar alınıp içerik girilerek geliştirilebilir.

Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog açarak para kazanmanın birçok yolu vardır. Bunlar ise:

1-Blog Açıp Satarak Para Kazanmak

Blog sitesi, hobi amaçlı açılıp daha sonra ise geliştirilerek internette yer alan pekçok platform üzerinden satışı gerçekleştirilebilir veya satılmaz ve bu siteler sayesinde aylık belirli bir miktarda gelir elde edebilir.

2- Tanıtım Yapılarak Para Kazanmak

Genel olarak yeni açılmış olan siteler ya da yeni bir ürünün tanıtımını yapmaka isteyen firmaların kullanmış oldukları tanıtım yazıları günlük hiti fazla olan bloglar ya da internet sitelerine verilmiş,içinde reklam olan yazı türleridir.Bu şekilde tanıtım yapılarak para kazanılabilir.

3-Banner Reklamı İle Para Kazanmak

Pekçok internet sitesi forum ya da blog sitelerinde bulunan daimi ve sabit olan reklamlara banner adı verilir.Birçok firma kendisini dijital alanda tanıtmak üzere böyle bir yöntem kullandığı gibi sitenizde belirlemiş olduğunuz banner alanına reklam vermek isteyen firmalar ile iletişim kurulması neticesinde gelir elde edebilirsiniz.Banner reklamları,siteye uygun şekilde seçilmeli ve boğucu oranda reklam almamaya dikkat edilirse daimi ziyaretçiler rahatsız edilmez ve bunun sonucunda aylık güzel paralar kazanılır.

Blog açarak para kazanmak için banner reklamlara değer verilmelidir. Zira Google Adsense benzeri reklam şirketleri başka reklam şirketlerinin kullanılmasına müsaade etmezler.Böylece banner reklamlar iyi bir kazanç kapısı haline gelecektir.