EFT, havaleye göre Denizbank çalışma saatleri dahilinde yani sınırlı zamanlarda yapılabilen bir işlem olduğu için gerçekleşme ve iletim zamanı merak edilen bir konu olmaktadır. Denizbank gece yapılan EFT işlemi ne zaman hesaba geçer sorusunu cevaplamak normal EFT işleminin süreçlerini bilmek gerekir. EFT işlemi, normal şartlarda yani hafta içi ve çalışma saatleri dahilinde yapıldığında 5-10 dakika da, ekstra durumlarda da maksimum 30 dakika içinde gerçekleşen bir işlemdir. Peki bu işlem gece yapılırsa durum ne olur?

 

Denizbank EFT & Havale Süreçleri Nasıldır?

 

Gece yapılan EFT ne zaman hesaba geçer sorusu özellikle parayı gönderen kişiler tarafından oldukça merak edilen bir durumdur. Öncelikle bir durumu belirtmek gerekir ki; EFT bankalar arası bir işlem olduğu için her iki bankadan onay ve de merkez bankası denetlemesi sonucu gerçekleşmektedir. Bu nedenle de bu onay ve denetlemeler sadece mesai saatlerinde yapılabilmektedir. Durum böyle olduğu halde yine de EFT işlemi zamanı merak edilmeye devam etmektedir. Havale de ise durum çok daha farklı ve kolaydır. Gece yapılan havale hesaba ne zaman geçer diye düşünüldüğünde, cevabı anında olacaktır. Çünkü ekstra bir onay süreci yoktur ve aynı bankadaki hesaplar arasında gerçekleşmektedir.

 

Denizbank Geç EFT Nasıl Olur?

 

Bir de geç EFT denen bir sistem bankalarda aktif olarak uygulanmaktadır. Denizbank geç EFT nasıl olur diye düşünüldüğünde; Mesai saati bitimine az zaman kala yoğunluğu kontrollü şekilde azaltarak bitirebilmek amacıyla yapılan ve ekstra ücret ödenen bir işlem olarak tanımlayabiliriz. 16.30’a kadar normal yapılan EFT işlemleri tamamlanmakta, 16.45-17.30 yani mesai sonuna kadar yapılan geç EFT denen işlemlerde ise ek transfer ücreti alınmaktadır. Bu ödeme yapıldığında EFT işleminiz hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

 

Denizbank gece yapılan EFT işlemi ne zaman hesaba geçer sorusunun net cevabı ise şu şekildedir; Gece yapılan EFT işlemleri bir sonraki çalışma gününün ilk saatlerinde örneğin pazar günü ya da cuma akşamı 17.30 sonrası bir EFT işlemi yaptıysanız bu işlemin hesaba geçmesi Pazartesi sabahı 08.30-09.30 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Bu süreç, tüm bankalarda aynı şekilde işlemektedir.