Papara hakkında ‘ Papara POS cihazlarında geçerli mi? ‘ sorusu son zamanlarda oldukça merak ediliyor. Bu konu ile ilgili olarak vereceğimiz cevap ‘ Evet. ‘ Günün her saati ödeme yapmayı veya karta para atabilmeyi sağlayan Papara Kartlarda temassız özellik bulunmaktadır. Temassız özellik olan veya olmayan tüm banka POS cihazlarında her türlü harcamalarınız için papara kartları kullanılabilmektedir. Papara Card ile tüm ATM ’ lerden 7 gün 24 saat boyunca para çekilebilmekte ve tüm banka POS cihazlarında bu kart kullanılabilmektedir.

Papara Card Temassız İşlem Nedir?

Temassız işlem papara kart pos cihazında da geçerli olan kartın POS cihazına takılmadan ve kullanıcının şifre girmesine gerek kalmadan gerçekleştirilen ödeme işlemidir. Papara Card aracılığı ile söz konusu temassız ödeme işlemi, 750 TL ‘ ye kadar olan harcamalar için kullanılabilmektedir.

Papara Card Markette Kullanılır Mı?

İnsanlar genellikle Papara Card ‘ ları sadece internet alışverişi için kullanabileceklerini zannederler. Fakat durumun bununla sınırlı değildir. İnternet alışverişleri dışında da her türlü market, AVM vb. yerlerden Papara POS cihazı aracılığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için Papara Card bünyesine kullanacağınız miktarda para yüklemeniz gerekmektedir. Tüm ATM’ ler bu durum için kullanılabilirdir. Papara Card bünyesine para yükledikten sonra dilediğiniz alışveriş noktasında kartınızı kullanarak, gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

POS Cihazında Kullanmak İçin Papara Card Bünyesine Nasıl Yükleme Yapılır?

Mevcut banka kartınızda olan para miktarını Papara Card bünyesine havale şeklinde göndererek veya tüm bankalar aracılığı ile kartınıza para atarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında çeşitli anlaşmalı noktalardan Papara Card bünyesine para yatırma veya para çekme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Genel olarak konuyu toparlayacak olur isek, Papara POS cihazlarında temassız ve normal şekilde alışveriş işlemi için kullanılabilmekte ve internet alışverişi, market alışverişi gibi tüm noktalarda bu karttan yararlanılabilmektedir. Söz konusu yazımızda ‘ Papara POS cihazında geçerli mi? ‘ sorusuna cevap vermeye çalıştık. Sizler de Papara kartınızı POS cihazlarında geçerli tüm alışverişleriniz bünyesinde kullanabilirsiniz.