Papara kartına ulaştıktan sonra temassız ödemeden yararlanmak için ‘ Papara temassız ödeme nasıl yapılır? ‘ sorusunun cevabını verelim. Papara kartınız elinize ulaştıktan sonra temassız işleme ulaşmak için yapmanı gerekenler sırası ile şöyledir;

  1. İlk olarak Papara kart ile temaslı işlem özelliğini kullanarak şifrenizi girmek sureti ile ilk alışverişinizi yapınız.
  2. Ardından telefonunuzdan Papara hesabınızın ayarlar bölümünden temassız işlemin açık olup olmadığına bakınız. Genellikle siz kapatmadığınız sürece ilk alışverişten sonra temassız özellik açılacaktır.
  3. Papara kartınız üzerinde temassız logosu bulunuyor ise yaptığınız ilk temaslı alışverişten sonra diğer tüm işlemlerinizi temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Temassız Ödeme Mantığı Nedir?

Papara temassız ödeme, kartın POS cihazına temas edilmeden ve kullanıcının şifre kullanmasına gerek kalmadan yapılan ödeme yöntemlerinden biridir. Temassız ödeme özellikle pandemi döneminde oldukça tercih edilen ve pandemi sonrasında da sağladığı hızlılık ve kolaylık ile de kullanımı devam eden bir ödeme yöntemi olmuştur.

Temassız Ödeme Güvenli Mi?

Öncelikle en çok sorulan sorulardan biri olan Papara kartın kredi kartı olup olmaması ile ilgili olarak verilecek cevap, Papara kartın ön ödemeli bir finansal çözüm olduğu düşünülebilir. Yani Papara Card bir kredi kartı görevi görmez. Bu nedenle içerisinde mevcut olan bakiye kadar harcama yapılabilir. Temassız özellik kullanılırken de kartın içeriğinde bulunan çipler ile POS cihazının içindeki aksamlar etkileşime geçer ve ödeme gerçekleştirilir. POS cihazlarının kart bilgilerini kopyalama gibi özellikleri de yoktur. Bunun dışında da dolandırıcılıklara karşı belirlenen temassız işlem limiti bulunmaktadır. Bu limitin üzerinde yapılacak olan harcamalar içim mutlaka POS cihazı şifre istemektedir.

Papara Card Temassız İşlem Limiti Nedir?

Bir gün içerisinde 10 defa art arda Papara Card temassız özelliğini kullanarak alışveriş yapma imkânı mevcuttur. Bunun dışında tek seferde kullanılabilen temassız limiti 750 TL olarak belirlenmiştir.

Yaptığımız açıklamalara dayanarak ‘ Papara temassız ödeme nasıl yapılır? ‘ sorusunun cevabını ve uygulama aşamalarını artık biliyorsunuz. Yazımız kapsamında verdiğimiz temassız işlem hakkındaki ek bilgilerin de sizlere yararlı olmasını umuyoruz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Papara Destek ekibine ulaşabilirsiniz.