Akbank Axess: Kredi kartı ile yaptığınız harcamalarda kazandığınız her 1 chip-para puanı 1 TL değerindedir ve Akbank Axess kart puan kazandıran kredi kartların başında gelir. Netflix ve Spotify aboneliğini ücretsiz gerçekleştirebilir ve ödemelerde 50 TL, 750 TL ve üzeri alışverişlerinizde 30 TL chip-para kazanabilirsiniz. Opet istasyonlarından tek seferde ya da farklı günlerde yapacağınız 200 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamalarınızda 50 TL chip-para kazanabilirsiniz. Axess kart ile internetten yapacağınız seyahat harcamalarında 1.000 TL ve üzerine toplamda 120 TL, İstanbul kart yüklemelerinde ise 90 TL’ye kadar chip-para imkânı sunulmaktadır.

Garanti BBVA Bonus: Yapacağınız birçok harcama ile bonus puan biriktirebilirsiniz. Her 1 bonus puan 1 TL değerindedir. Yurt içi ve yurt dışı harcamalarında da bonus puan biriktirebilirsiniz. Tekstil alanında yapacağınız alışverişlerde 60 TL, restoran harcamalarında 75 TL ve üzerine online ya da temassız ödemelerde %10 bonus puan kazanabilirsiniz. Garanti Bankası Bonus karttaki puanlarla anlaşmalı mağazalardan bedava alışveriş yapma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi World Card: World kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişlerde her 2 world puan 1 kuruş değerindedir. Yapı Kredi World puanlarınızı biriktirip bireysel emeklilik yatırımı yapabilirsiniz. Gıda sektöründe tek seferde yaptığınız 150 TL ve üzeri alışverişlerde 10 TL world puan kazanabilirsiniz. Yapı Kredi World kartla İstanbul kart ödemesi yapıldığında 50 TL world puan kartına eklenmektedir.

İş Bankası Maximum: Maximum kredi kartı harcamalarında her 1 maxi puan 1 TL olarak değerlendirilmektedir. 440.000 anlaşmalı iş yeri bulunan İş Bankası Maximum kart ile bol puan kazanabilirsiniz. E-ticaret siteleri üzerinden 750 TL değerinde alışverişinizde ikinci alışverişinize 100 TL, market alışverişlerinizde 4 kere 150 TL ve üzerine 40 TL, farklı günlerde 150 TL ve üzeri akaryakıt harcamalarında 3. alışverişinizde 35 TL maxi puan elde edebilirsiniz.

CEPTETEB Bonus: İlk ay içerisinde 100 TL’lik harcamalarda 50 TL, internet üzerinden her 150 TL ve üzeri alışverişlerde 15 TL bonus puan kartınıza yüklenir.

Kredi Kartları Nedir?

Bankaların müşteriler için özel olarak hazırlanmış limit dâhilinde sunulan kredi türüdür. Harcanan tutar ay sonunda kredi kartı bildiriminde ayrıntılı bir şekilde gösterilir ve son ödeme tarihi belirtilerek kullanılır.

Kredi Kartı Avantaj Sağlar Mı?

Kredi kartları ile mil, para ve puan kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Nakit para taşımadan ödeme yapabilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Uzaktan kolaylıkla ödeme yapabilir aynı zamanda puan kazandıran kredi kartı ile taksitlendirme yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.