Günümüzde imar izinli arsası olan kişilerin merak ettiği sorulardan biri ‘ Taksitle prefabrik ev yapılır mı? ‘ olmaktadır. Sorunun cevabı ise olumlu olmaktadır. Yani taksit ile prefabrik ev yapılabilmektedir. Prefabrik ev yapan bazı firmalar satışı, 6, 12, 24 ve 36 aya varan taksitler ile gerçekleştirebiliyor. Fakat bu anlamda dikkat edilmesi gereken bazı koşullar vardır. Örneğin firmanın referansları incelenmeli ve imarın yapılacağı alana uygun malzeme kullanılıp kullanılmadığı denetlenmelidir. Bu anlamda taksit ile prefabrik ev sahibi olmaya çalışırken dolandırılmanızı istemeyiz.

Prefabrik Ev Fiyatları ve Taksit Oranları Nelerdir?

2022 yılı bazında 2+1 prefabrik ev fiyatları 194.000 TL ‘ den başlıyor. Bu anlamda 6 ay veya 12 ay taksit yapılacak ise işin içine vade oranları da giriyor ve fiyat 250.000 TL ‘ ye kadar yükselebiliyor. Bunun dışında uygulanılan bir diğer yöntem ise kredi kartına taksit şeklinde olmaktadır. Bu şekilde vade farkı daha az fiyata uygulanmakta ve daha uygun fiyatlara prefabrik ev sahibi olunabilmektedir. Fiyatlar evlerin genişlik ve oda sayısına göre artıp azalabilmektedir. Fiyat özellikleri bazında kullanılan malzemeler de değişiklik yaratacaktır. Çünkü fazla güneş alan bir mekâna yapılacak prefabrik ev için kullanılan malzeme ile fazla yağmur alan bir mekâna yapılacak prefabrik evin malzemeleri değişiklik gösterecektir. Malzemedeki bu değişiklik fiyat durumlarına da yansıyacaktır.

Prefabrik Ev Almak İçin Bireysel Kredi

Kredi notu uygun olan kişiler çeşitli şartları sağladıklarında prefabrik ev almak için kredi başvurusunda da bulunabilmektedirler. Bu kapsamda 18 yaş ve üzeri, maaş bordrosu bulunan, gelir belgesi ve eve ait proforma faturası bulunan kişiler, birçok özel ve devlet bankası özelinde uygun vade farkları ile geri ödemeli olarak ev kredisi çekebilmektedirler. Görüldüğü üzere prefabrik ev satın almak için birçok yöntem bulunmakta. Dilerseniz devlet desteği alabilirsiniz. Ya da ‘ Taksitle prefabrik ev yapılır mı? ‘ sorusuna verdiğimiz cevap doğrultusunda vade farkını da göz önüne alarak prefabrik ev yapabilir veya son bir seçenek ile bankalardan kredi hakkınızı kullanarak prefabrik ev yaptırabilirsiniz.