Merak edilen Yapı Kredi Crystal kart kimlere verilir? sorusunun cevabı burada. Yapı Kredi’nin müşterileri için tasarlamış olduğu Crystal Kart, yapılan alışverişler için büyük bir fırsat sunuyor. Anlaşmalı olan her yerde kullanılan bu kart, kolay taksitlendirme imkânı sunuyor. Üstelik binlerce yerde geçerli olan bu kart, müşterilere alışverişte oldukça avantaj sağlıyor.

Crystal Kart sahipleri taksitlendirme işlemlerini kolayca yapabiliyor ve alışverişlerinde rahat ediyor. Peki bu kart kimlere veriliyor, kimler bu karta sahip olabiliyor. Ayrıca bu kartı almak için ne gibi şartlar gerekiyor? İşte Crystal Kart’ın kimlere veriliyor sorusunuz cevabı;

Yapı Kredi Crystal Kartı Kimler Alabilir?

Birçok müşteri yapı kredi crystal kart fırsatından yararlanmak istiyor. Bu nedenle de kartı kimlerin alabildiği merak konusu hâline geldi. Taksitlendirme fırsatı sunan bu kart, aylık gelir toplamı 20.000 Türk Lirası olan Yapı Kredi müşterilerine veriliyor. Yani bu karta sahip olmak isteyen kişilerin gelirleri aylık bazda 20.000 TL olmalıdır. Bu tutarın altındaki gelirlere Crystal Kart verilmiyor.

Yapı Kredi’li müşterilerin alabildiği bu kart, 440.000 kadar üye işyerinde geçerlidir. Bu sayede müşteriler yaptıkları alışverişlerde taksitlendirme işlemlerini rahatça yapabiliyor. Kartı almak için birkaç işlem gerekiyor ve bu işlemler sonucunda kişiler kartlarına sahip olarak kullanmaya başlıyor. İşlemlerden önce aranan 20.000 TL’lik şart her müşteri için geçerli oluyor.

Yapı Kredi Crystal Kart Nasıl Alınır?       

Yapı Kredi Ceystal kart almak için bankadan bir davet gerekmez. Müşteriler kolayca başvurularını yapabilir ve başvuru sonucu olumlu olursa kart müşteriler için hazırlanır. Başvuru yapmak için ise, banka temsilcileri ile görüşme sağlanabilir ya da direkt olarak telefon üzerinden mesaj yoluyla başvuru yapılabilir. Mesaj yoluyla başvuru için şu adımlar gerekir;

  • Büyük harflerle CRYSTAL yazılır,
  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası yazılır,
  • Doğum Tarihi bilgileri gün-ay-yıl olacak şekilde yazılır,
  • Her birinin arasına birer boşluk bırakılır ve 4421’e mesaj olarak gönderilir.

Bu şekilde Yapı Kredi’den Crystal Kart başvurusu yapılabilir ve incelemeler sonucunda başvurular sonuçlanır. İşte Yapı Kredi Crystal kart kimlere verilir ve bu kart nasıl alınır sorularının cevapları bu şekildedir.